Błędy popełniane przy wyborze sukni

„Ceremonia jak z bajki, wesele do białego rana i ja… w tej pięknej wymarzonej sukni, powalę wszystkich na kolana…” . Znajome? Ile kobiet przed swoim dniem zaślubin miało w głowie to zdanie? To całkiem normalne, że chcemy wyglądać pięknie i atrakcyjnie w prawdopodobnie jednym z najważniejszych dni w życiu. Czego jednak się wystrzegać, aby z pięknych marzeń nie zostać z rozczarowaniem?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest ustalenie budżetu jakim dysponujemy. Idąc do salonu sukien ślubnych należy określić jaką kwotę możemy przeznaczyć na suknię i dodatki do niej. To bardzo ważne bowiem przymierzanie czegoś na co nas nie stać może wywołać falę rozgoryczenia, a każdy kolejny wybór z naszego przedziału cenowego nie będzie zaspokajał naszych wyobrażeń i potrzeb. Warto więc uniknąć tego typu stresu i od progu sugerować się zasobnością naszej kieszeni. Ponadto pracownica salonu znając nasz budżet będzie ściśle się go trzymać, a jej propozycje sukien będą oscylować w osiągalnych dla nas kwotach. Określanie jasnych sytuacji przyniesie większą satysfakcje obu stronom. Nie należy także brać ze sobą zbyt wielu osób, które mają być naszymi doradcami. Wystarczy jedna, dwie zaprzyjaźnione i obiektywne osoby, które mają dobry gust aby wybór sukni padł na tą właściwą.

Poza tym pamiętać należy, że każda z nas ma inny typ urody, inny wzrost i budowę ciała. Warto jest mieć nakreślony plan jak nasza wymarzona suknia ma wyglądać, jednak nie warto przychodzić ze stertą wyciętych zdjęć i obrazków. Pamiętajmy, że szukamy czegoś dopasowanego do nas, a nie do modelki z magazynu mody. W opinii specjalistów do wyboru właściwej sukni nie przybliża nas przymierzona duża ilość różnych modeli. Należy nakreślić pracownicy salonu sukien, na czym zależy nam najbardziej. Czy ma być krótka, czy długa, biała czy ecru, czy koronka czy gładka. Takie informacje przybliżą pracownicę do naszej wizji i będzie mogła zaproponować optymalne rozwiązanie. Zaleca się nie przymierzać więcej niż 7 modeli. Podobno im więcej różnych typów tym nasze marzenia o tej jedynej wyjątkowej są trudniejsze w realizacji.